Paweł Śpiewak

Tusk myśli tylko o pieniądzach

Platforma może już przegrać z PiS czy nawet z SLD. Młodzi ludzie nie pamiętają o tym, co było, tylko patrzą na to, co jest. A jest wysokie bezrobocie, niski poziom edukacji i zacofanie informatyczne - mówi socjolog i były poseł PO Elizie Olczyk

Donald Tusk na ostatnim posiedzeniu Rady Krajowej PO powiedział, że gdyby partia straciła zdolność do kreowania polityki miłości, wyrozumiałości, to nie nadawałby się na jej szefa. Jak pan rozumie te słowa?

Veröffenlichung/ data publikacji:

Tusk denkt nur ans Geld

Die Bürgerplattform von Donald Tusk (Platforma Obywatelska, PO) könnte bereits jetzt gegen die rechtskonservative Partei Recht und Gerechtigkeit (Prawo i Sprawidliwość, PiS) und auch gegen den Bund der Demokratischen Linken (Sojusz Lewicy Demokratycznej, SLD) verlieren. Junge Leute denken nicht daran, was war, sondern schauen, wie die Gegenwart ist. Und da gibt es eine hohe Arbeitslosigkeit, ein niedriges Bildungsniveau und Rückstände der Informationsgesellschaft, sagt der Soziologe und frühere PO-Abgeordnete Prof. Paweł Śpiewak im Gespräch mit Eliza Olczyk.

Veröffenlichung/ data publikacji: