Viereck

Rodzi się opór przeciwko neonazistom

Ponad dwa tysiące osób utworzyło w minioną sobotę w Pasewalku na północnym wschodzie Niemiec dwukilometrowy łańcuch ludzkich rąk, by zaprotestować przeciwko festynowi neonazistów. Był to pierwszy tak liczny protest w regionie, uchodzącym za bastion brunatnych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.08.2012

Kolorowy łańcuch ludzi. Antynazistowska manifestacja w Pasewalku

2000 ludzi chwyciło się za ręce i utworzyło łańcuch, by zaprotestować przeciwko nazizmowi. - Tyle ludzi. To dodaje sił - mówiła mieszkanka Koblentz. W pobliskim Viereck w tym czasie odbywał się festyn sympatyków nacjonalistycznej NPD.
- To było cudowne. Wspaniałe - powtarzali uczestnicy protestu, gdy już okazało się, ilu ich jest. Podkreślali, że to pierwszy taki protest w ich okolicy uważanej za bastion brunatnych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.08.2012

Hunderte protestieren gegen NPD-Pressefest

Aus Protest gegen das Pressefest der rechtsextremen NPD haben sich am Samstag mehrere hundert Menschen in Pasewalk versammelt. Vertreter von zahlreichen Vereinen, Verbänden und demokratischen Parteien zeigten unter dem Motto „Kein Ort für Neonazis“ Flagge gegen die Veranstaltung der rechtsextremen Zeitung „Deutsche Stimme“.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.08.2012